Види сонячних електростанцій в Україні

«Зелений» тариф, який дозволяє окупити вартість електростанції (а іноді навіть вийти в плюс!), велика кількість сонячного світла на квадратний метр, і, чого вже гріха таїти, нестабільна робота електромережі - ось основні причини розвитку сонячної енергетики в Україні.  Є три види сонячних електростанцій, і всі вони підходять для різних цілей.

Мережеві електростанції

Найдешевші і найпопулярніші, вони дозволяють частково використовувати сонячну енергію паралельно з енергією від електромережі.  Вони не автономні, тому що у них немає акумуляторів, які могли б зберігати зібрану енергію.  Вони не працюють, якщо не працює основна мережа.  Такі електростанції використовуються, щоб знизити вартість комунальних послуг і по можливості заробити, продаючи надлишки енергії за «зеленим» тарифом.  Живлення від електромережі використовується вночі, в погану погоду, при високих витратах електроенергії або при несправності сонячної електростанції.  В інший час всі потреби середньостатистичного будинку покриває сонячна енергія.

Автономні електростанції

Дорогі і найменш поширені, тому що завдання у них вельми специфічне - забезпечувати будинок енергією, не задіюючи електромережу або в разі частих перебоїв з електропостачанням з мережі.  Такі електростанції підходять для віддаленої місцевості, куди складно або взагалі не можна провести електрику.  Іноді їх також використовують як резервні - на випадок, коли не працює електромережа.  Автономні електростанції не мають ніякого відношення до «зеленого» тарифу.  Вся невикористана енергія залишається в акумуляторах, щоб забезпечити споживання вночі, в погану погоду і т.д.  Зрозуміло, що ніякі надлишки при цьому продавати не виходить.

Гібридні електростанції

Об'єднують в собі все краще від двох попередніх: вони підключені до мережі, але при цьому у них є акумулятори.  Коли електромережа працює стабільно, вони використовуються так само, як мережеві станції, і зайву енергію можна продавати по «зеленому» тарифу.  Якщо ж починаються перебої, станція може використовуватися для автономного живлення за рахунок енергії, накопиченої в акумуляторах.  Але за універсальність доводиться платити.  По-перше, виходить набагато менше зайвої енергії на продаж, адже треба спочатку зарядити батареї.  По-друге, це досить складна інженерна конструкція, яка коштує значних інвестицій.

Підсумуємо:

  • мережеві станції - для довгострокових заощаджень і заробітку;
  • автономні - для отримання електроенергії без доступу до мережі або у разі перебоїв в елекропостачанні з мережі;
  • гібридні - для того і іншого, але з меншими потужностями і дорожче.
Ми використовуємо файли cookie, щоб дозволити нашому сайту працювати належним чином, персоналізувати контент, рекламу і аналізувати трафік.
Я не проти