«Зелений» тариф, який дозволяє окупити вартість електростанції (а іноді навіть вийти в плюс!), велика кількість сонячного світла на квадратний метр, і, чого вже гріха таїти, нестабільна робота електромережі - ось основні причини розвитку сонячної енергетики в Україні. Є три види сонячних електростанцій, і всі вони підходять для різних цілей.
Найдешевші і найпопулярніші, вони дозволяють частково використовувати сонячну енергію паралельно з енергією від електромережі. Вони не автономні, тому що у них немає акумуляторів, які могли б зберігати зібрану енергію. Вони не працюють, якщо не працює основна мережа. Такі електростанції використовуються, щоб знизити вартість комунальних послуг і по можливості заробити, продаючи надлишки енергії за «зеленим» тарифом. Живлення від електромережі використовується вночі, в погану погоду, при високих витратах електроенергії або при несправності сонячної електростанції. В інший час всі потреби середньостатистичного будинку покриває сонячна енергія.
Дорогі і найменш поширені, тому що завдання у них вельми специфічне - забезпечувати будинок енергією, не задіюючи електромережу або в разі частих перебоїв з електропостачанням з мережі. Такі електростанції підходять для віддаленої місцевості, куди складно або взагалі не можна провести електрику. Іноді їх також використовують як резервні - на випадок, коли не працює електромережа. Автономні електростанції не мають ніякого відношення до «зеленого» тарифу. Вся невикористана енергія залишається в акумуляторах, щоб забезпечити споживання вночі, в погану погоду і т.д. Зрозуміло, що ніякі надлишки при цьому продавати не виходить.
Об'єднують в собі все краще від двох попередніх: вони підключені до мережі, але при цьому у них є акумулятори. Коли електромережа працює стабільно, вони використовуються так само, як мережеві станції, і зайву енергію можна продавати по «зеленому» тарифу. Якщо ж починаються перебої, станція може використовуватися для автономного живлення за рахунок енергії, накопиченої в акумуляторах. Але за універсальність доводиться платити. По-перше, виходить набагато менше зайвої енергії на продаж, адже треба спочатку зарядити батареї. По-друге, це досить складна інженерна конструкція, яка коштує значних інвестицій.
Підсумуємо:
Наші менеджери найближчим часом зв'яжуться з Вами
Наші менеджери найближчим часом зв'яжуться з Вами
Ви підписалися на нашу розсилку новин